Prihlásenie auta

Prihlásenie auta

Stali ste sa šťastným majiteľom nového auta? Následne Vás čaká menej šťastná fáza potrebná k tomu, aby ste si mohli naplno užívať štvorkolesového miláčika a to prihlásenia na dopravnom inšpektoráte polície. Nenechajte si pokaziť radosť z kúpy automobilu zdĺhavou byrokraciou a čakaním v nekonečných radoch na polícii, len aby ste dostali poradový lístok s trojmiestnym číslom a čakali ďalej. Všetkému popisovanému sa je možné vyhnúť a to pomerne jednoducho.

Na to, aby ste ušetrili pol dňa čakaním na okresnom riaditeľstve policajného zboru OR PZ ,stačí jednoducho dohodnúť stretnutie online cez web ministerstva vnútra minv.sk Nájdete to v časti dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte. Vyplníte žiadosť, kde uvediete svoje údaje a samozrejme miesto inšpektorátu. Vyberiete si termín a čas stretnutia. Pri tomto kroku netreba zabudnúť, že rezervácia je možná najskôr na nasledujúci deň. Zadáte už len za akým cieľom potrebujete stretnutie.

Na konci registrácie Vám bude vygenerovaný PIN. Ten si opíšte. Stačí ho následne už len zadať do kiosku po príchode na políciu. Kiosk Vám vytlačí poradový lístok, tak aby ste boli vybavení v čase, na ktorý ste sa objednali cez internet. Jediná nevýhoda medzi všetkými výhodami sú pohľady prítomných čakajúcich ľudí, ktorí o tejto možnosti nevedia a zdá sa im čudné, že práve vy máte oveľa nižšie poradové číslo ako oni. Čo už, za neznalosť sa platí – v tomto prípade drahocenným časom.

PZP online kalkulačka

Súčasť „povinnej výbavy“ dokumentov, ktoré musíte mať pre prihlásenie auta je okrem kúpno-predanej zmluvy, občianskeho preukazu. Potvrdení o obhliadke vozidla a starých ŠPZ aj potvrdenie o uzatvorení povinného zmluvného poistenia. Nevracajte sa zbytočne z polície do poisťovní a opätovne na políciu. Uzavrite si jednoducho PZP online a ušetrite si ďalší čas. Navyše získate najvýhodnejšie a najlacnejšie ponuky od poisťovní z celého Slovenska. Viac TU.

Havarijné poistenie

Havarijné poistenie je vlastne doplnková poistka pre Vaše motorové vozidlo. Súčasne musí byť však vaše auto poistené aj cez PZP. Rozdiel medzi PZP a havarijným poistením, je v tom, že PZP je povinné zatiaľ čo havarijné je dobrovoľné. PZP hradí vzniknuté škody (vašou vinou) iba účastníkom nehody. Vám škody nepreplatí (neplatí pre prípad ak sú uzavreté doplnkové pripoistenia pre PZP). Ak ste sa rozhodli pre priplatenie havarijnej, aby ste predišli škodám spôsobeným na Vašom vysnívanom aute, na ktoré ste roky šetrili, urobili ste dobre. Pri tejto poistke sa spôsobené škody vyplácajú aj Vám. Na čo treba dať pozor? Dôležité sú parametre ako amortizácia a spoluúčasť. Niektoré poisťovne Vám strhnú výšku poistného plnenia podľa toho ako veľmi je vaše vozidlo staré – amortizujú. Aj toto sa dá ošetriť službou GAP. Ďalším nemenej dôležitým parametrom je výška spoluúčasti, ktorá sa udáva v percentách. Bežný rozsah je 5% – 20%. Samozrejme, čím nižšia je spoluúčasť tým je to pre Vás výhodnejšie. No na druhej strane ovplyvňuje aj výšku samotného poistenia.

Havarijné poistenie ponúka množstvo poisťovní a preto sa je v tejto tematike ťažké orientovať. Ak by ste chceli objektívne posúdenie museli by ste osobne zájsť do každej poisťovne zvlášť a vypýtať si ponuku konkrétne pre Váš prípad, keďže v cenotvorbe sa nachádza kvantum parametrov. Odporúčame preto využiť výdobytky 21. storočia a použiť online kalkulačku pre havarijne poistenie, kde zistíte ponuky od všetkých slovenských poisťovní, ktoré budú ušité presne pre Váš prípad – teda pre váš typ auta atď. Viac info o havarijnom poistení a online kalkulačku nájdete tu: poistit.sk

Posted in Uncategorized.