Bankové úvery – pôžičky

Na Slovensku je viacero bánk, ktoré poskytujú pôžičky. Najobľúbenejšie banky pre ľudí sú Tatra Banka, ČSOB, Slovenská sporiteľňa, Sberbank alebo aj pobočka zahraničnej banky mBank.

Tatra Banka

V Tatra Banke spotrebný úver získate od 500 do 25 000 €. Splatnosť pôžičky je 12 až 108 mesiacov. Úročenie začína už pod 10% ročne. Úver môžete získať bez ručiteľa. Úver sa dá vybaviť veľmi rýchlo a to už do 24. hodín. Za úver neplatíte žiadne poplatky. Tatra Banka má tiež možnosť realizovať Extra splátky z pohodlia domova.

 

ČSOB

V ČSOB banke sa dá získať úver už od 600 € a hranica je ako u väčšiny 25 000 €. Minimálna doba splácania je 12 mesiac a maximálne doba je 96 mesiacov. Úroková sadzba začína od 5,5% ročne. Poplatok za schválenie úveru je 2% zo sumy úveru, minimálne však 35 €. Poplatok za vedenie úverového účtu neplatíte.

 

Slovenská sporiteľňa

Aj v našej najväčšej banke na Slovenku v Slovenskej sporiteľni je možné získať úver. Dá sa vybaviť od 300 do 30 000 €. Minimálna doba splácania je 12 mesiac a maximálna doba je 96 mesiacov. Úroková sadzba začína od 5,90% ročne. Banka nevyžaduje ručiteľa ani iné ručenie. Tiež  nie je potrebné uvádzať, kde peniaze využijete. Poplatok za vedenie úverového účtu neplatíte. Poplatok za poskytnutie účtu podobne neplatíte.

 

VÚB

Ďalšou bankou, ktorá poskytuje úver je VÚB banka. Minimálna výška úveru je 1 000 € a maximálna výška úveru je 25 000 €. Doba splácania úveru je od 12 do 120 mesiacov. Úroková sadzba začína od 7,49% ročne. Poplatok za poskytnutie úveru je 2% z výšky úveru, minimálne však 40 €. Poplatok za vedenie úverového účtu neplatíte. http://www.pozicky123.sk/vub-pozicka/ je možné získať aj bez potvrdenia o príjme. V niektorých prípadoch nie je potrebný ručiteľ.

 

mBank

mBank je tzv. internetová banka, na Slovensku však už má pobočku v Bratislave a podobne ako všetky hore spomenuté banky, aj mBank poskytuje úvery. mBanka poskytuje úvery od 350 až do 24 000 €. Doba splácania úverov je od 12 do 84 mesiacov. Úroková sadzba začína od 9,90% ročne. Poplatok za poskytnutie úveru, ani poplatok za vedenie úverového účtu neplatíte. Táto banka nežiada potvrdenie o príjme.

 

Cetelem

Zaujímavou voľbou je aj banka Cetelem. Áno, čítate správne. Niekdajšia nebankovka sa zmenila pred pár rokmi na banku. Ponúka výhodné úroky už od 5,9% a to bez poplatkov za poskytnutie úver. Pôžička je bezúčelová takže ju môžete využiť na čokoľvek. O Cetelem pôžičku môžete požiadať aj online cez kalkulačku

 

Každý z vás sa môže slobodne rozhodnúť, ktorú pôžičku si vyberie. Nezabúdajme však na to, že existujú aj nebankové subjekty. Pôžičku odporúčame žiadať najskôr u banky, aj keď nie každá vám možno vyjde v ústrety. Až v tomto prípade sa obráťte na nebankovky. Je tiež vhodné zistiť, či je nebankový subjekt registrovaný v Národnej banke Slovenska.

Posted in Uncategorized.